Konjugation von izgubiti

  • Präsens von „izgubiti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja izgubim izgubim izgubim
    ti izgubiš izgubiš izgubiš
    on/ona/ono izgubi izgubi izgubi
    mi izgubimo izgubimo izgubimo
    vi izgubite izgubite izgubite
    oni/one/ona izgube izgube izgube
  • Perfekt von „izgubiti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam izgubio sam izgubila -
    ti si izgubio si izgubila -
    on/ona/ono je izgubio je izgubila je izgubilo
    mi smo izgubili smo izgubile -
    vi ste izgubili ste izgubile -
    oni/one/ona su izgubili su izgubile su izgubila